Fenerbahče ne zna za poraz u Evroligi

Fener je ostao jedini neporaženi tim u elitnom klupskom takmičenju, dok je Efes doživeo treći poraz.

Domaći su bolje počeli utakmicu u „Sinan Erden“ dvorani i poveli su 12:6, ali tim Dimitrisa Itudisa je sredinom drugog perioda preuzeo kontrolu meča i sredinom treće deonice obezbedio maksimalnih plus 12 – 64:52.

Efes, predvođen raspoloženim Vasilijem Micićem, je na minut i 18 sekundi pre kraja došao do samo četiri poena zaostatka (81:77), ali su Nik Kalates i potom trojkom Skoti Vilbekin stavili tačku na gradski derbi.

Košarkaši Barselone u petom kolu Evrolige u „Blaugrani“ su lako savladali milansku Olimpiju 74:56.

Katalonski tim je zabeležio treći trujumf u sezoni i ima isti skor kao i italijanska ekipa – 3:2.

Gosti su bolje „otvorili“ meč, imali su šest poena prednosti, ali je Barsa u drugom periodu dodala „gas“ i na poluvreme otišla sa 14 poena prednosti – 43:29.

Već tada je bilo jasno da iskusna italijanska ekipa nema šanse da se vrati, a ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je u nekoliko navrata imala maksimalna 23 poena viška.

Asvel je neočekivano lako u Vilerbanu savladao Baskoniju, koja je posle uvodna tri trijumfa upisala i drugi poraz u nizu.

Ekipa iz Vilerbana je pobedila 87:61 i u krugu je čak osam timova koji imaju učina 2-3.

Francuzi su već posle prve četvrtine imali 14 poena prednosti (24:10), na odmor su otišli sa plus 18 i potom rutinski duel priveli kraju.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!