Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je novoizgrađeni Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu. Izjavio je da će se u njemu koristiti veštačka inteligencija, a da će to sa automatizacijom smanjiti do minimuma mogućnost ljudske greške.
Izgradnja centra je, kaže, plaćena 127 miliona evra. Govoreći o istrazi o navodnoj simulaciji upotrebe zvučnog topa, Vučić je rekao da samo želi da narod zna istinu o tome šta se dogodilo.

