Uzalud „strašan“ tripl-dabl Jokića, Buker i Durent zatrpali koš Denvera

Iako su brzo istopili prednost Finiksa koji je vodio +15 na poluvremenu, košarkaši Denvera nisu uspeli da se domognu brejka u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne Konferencije NBA lige -121:114!

Još jedna maestralna partija Nikole Jokića i njegov tripl-dabl, ukupno deveti u plej-ofu za njega, nisu bili dovoljni Denveru da se nekako izbori sa Devinom Bukerom i Kevinom Durentom koji su zajedno dali 86 poenaPrvi – 47 poena, drugi – 39.

Jokić je tripl-dabl zabeležio još u trećoj deonici, a meč je završio sa 30 poena, 17 asistencija i 17 skokova. Na kraju, Finiks je smanjio prednost u seriji na 2:1 i nema sumnje da nas u nastavku očekuje žestoka borba ova dva tima.

Denver je svoju priliku za pobedu propustio pred kraj treće četvrtine, kada su vodili sa 88:85. Međutim, Sansi su napravili seriju 14:0 koija je uzdrmana samo na nekih 2.45 do kraja meča.

Tada je Džamal Marej imao otvoren šut za tri poena, pri rezultatu 109:104. Nije pogodio, Voren na drugoj strani jeste, i to je bio kraj nadanja Nagetsa.

Nikola Jokić

Marej je sa 32 poena bio najefikasniji kod Denvera, Majkl Porter se probudio u poslednjoj deonici i sa nekim bitnim šutevima stigao je do 21 poena i 12 skokova. Jedino je još Brus Braun sa 11 bio dvocifren. S druge strane, samo su Buker i Durent pogađali sa domaći tim – te vredi pomenuti jedino Pejna i Voren sa po sedam poena.

Devin Buker i Kevin Durent su bili prosto nezaustavljivi kada je u pitanju prvo poluvreme. Od 67 poena Finiksa, njih dvojica su ubacili čak 48.

Ovaj prvi je dao čak 18 u prvoj deonici koju je Denver, ipak, dobio. Najviše zahvaljujući tome što je Jokić odlično proigravao saigrače. Imao je Srbin čak sedam asistencija u prvoj četvrtini posle koje su Nagetsi imali 31:29.

Vodio je Denver i 35:31 pre negpo što se i Durent probudio. Nije ubacivao iz igre, ali je sa linije penala bio sjajan. A kada mu je proradio i taj šut iz igre (doduše nakratko), uz standardno sjajnog Bukera, prednost Sansa je rasla iz minuta u minut.

Bila bi verovatno i veća da Jokić nije vezao nekoliko poena i tako u 23. minutu stigao do dabl-dabla: 11 poena, 10 skokova i četiri skoka.Uhvatio je još jedan do pauze, da bi Srbin izgubio loptu u poslednjem napadu u prvom poluvremenu za smanjenje vođstva rivala – 67:52.

Džamal Marej je sa 17 poena bio najbolji u redovima Denvera u prvom poluvremenu, dok je Majkl Porter Džunior imao šest poena i sedam skokova. Devet je dodao Brus Braun, dok su Kaldvel-Poup (tri) i Aron Gordon (bez poena) podbacili.

Gordon je svoje prve poene ubacio na startu treće deonice, kada je fauliran posle „tačdaun“ asistencije Jokića. Ubacio je jedno bacanje i smanjio na 69:60. S druge strane, Kaldvel-Poup se nije „probudio“ pošto je nedugo zatim promašio otvoren šut za -6.

On jeste, ali Porter u 27. minutu nije, te je trener Finiksa morao da tražio tajm-aut posle serije poena Denvera i rezultata 71:65 na semaforu.

Nije Finiksu pomogao ni tajm-aut Finiksa, zatim ni novi poeni Bukera, jer je Denver sredinom treće četvrtine preokrenuo i poveio sa 79:78. Jokić i Porter su ubacili trojke, Marej je nastavio, da bi Srbin na četiri minuta do kraja treće četvrtine kompletirao svoj novi tripl-dabl – 17 poena, 14 asistencija i 10 skokova. Istorijski, jer je sustigao Vilta Čemberlena.

Jokić je treću deonicu završio sa 15 asistencija, sam je imao jednu više od kompletne ekipe Finiksa do tog trenutka, ali je domaći tim posle 36 minuta imao prednost od 90:88. Prednost koja je serijom 7:0 uvećana tokom uvodna dva minuta poslednje deonice, zahvaljujući Bukeru. Podsetimo da je Denver vodio sa 88:85, te da je kompletna serija preokreta domaćeg tima bila 14:0 – 99:88.

Pri rezultatu 101:92, Jokić je kumovao tome da Buker dobije petu ličnu grešku, da bi i sam Srbin nedugo zatim u napadu takođe napravio faul.

Nakon što je dobio udarac u međunožje od strane Pejna, a za to nije dobio ni fazul, Jokić je ubacio poene za 103:96. Međutim, otvoreni šutevi za tri poena nisu donosili ništa Denveru koji je na polovini poslednje deonice propustio priliku da se u potpunosti vrati u meč.

Mogli su to i na dva i po minuta do kraja utakmice, kada je Marej promašio šut za tri poena pri rezultatu 109:104, da bi Voren kaznio to svojom trojkom.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!