Partizan pobedio Budućnost u Podgorici

Košarkaši Partizana pobedili su sinoć u gostima u Podgorici ekipu Budućnosti sa 89:83 (23:21, 21:23, 26:19, 19:20), u meču pretposlednjeg, 25. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 22, Kevin Panter sa 19 i Džejms Naneli sa 15 poena. Dvocifreni su bili i Frenk Kaminski sa 11 i Pi Džej Doužer sa 10 poena.

Kod Budućnosti bolji od ostalih bili su Flečer Megi sa 17 i Kenan Kamenjaš sa 14 poena.

Partizan je upisao 19 pobeda i šest poraza i ovom pobedom je osigurao drugo mesto na tabeli pred start plej-ofa ABA lige.

Budućnost je treća sa 18 pobeda i sedam poraza, ali zbog lošijeg međusobnog skora sa Partizanom, bez obzira na rezultate u poslednjem kolu završiće na trećem mestu.

U poslednjem kolu, Partizan će dočekati Zadar, dok će Budućnost gostovati Studentskom centru.

U izjednačenom prvom poluvremenu, u kom nijedna ekipa nije stekla prednost veću od četiri poena, kod Partizana se izdvojio Kevin Panter sa 13 poena, do je Budućnost predvodio Flečer Megi sa devet poena, prenosi Tanjug.

Partizan je bolje ušao u nastavak, tokom čitave treće deonice bio u prednosti i na poslednju pauzu crno-beli su otišli s prednošću od sedam poena 70:63.

Crno-beli su održavali prednost, ali nisu uspeli da „prelome” meč, pa je dva minuta do kraja Budućnost prišla na poen zaostatka. Na 30 sekundi do kraja Ledej je trojkom na isteku napada doneo Partizanu plus četiri.

U narednom napadu, Panter je posle dobre odbrane stigao do lopte, bio fauliran, oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja i doneo važnu pobedu Partizanu.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!