Jokić leteo po terenu pa pregazio Sanse uz brutalni dabl-dabl i trojke Mareja

Košarkaši Denver Nagetsa upisali su protiv Finiks Sansa 125:107 na svom terenu pobedu i poveli sa 1:0 u prvom meču druge runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige, a, i ovoga puta Nikola Jokić je, uz Džamala Mareja, bio najbolji pojedinac na parketu .

Srpski centar je upisao dabl-dabl učinak od 24 poena, 19skokova i 5 asistencija, uz njega Džamal Marej je bio najefikasniji sa 34 poena, a imao je i 5 skokova i 9 asistencija.

Od starta meča Denver je krenuo silovito i tokom prvog dela igre stavio do znanja rivalu da će teško upisati pobedu u Koloradu. Naravno, srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je bio udarna igla pa je tako već u prvoj četvrtini upisao 9 poena i 8 skokova.

Ipak, pitali su se i gosti, koji su se brzo oporavili, uhvatili svoj ritam pa je nešto neizvesniji meč viđen tokom prve deonice koji je završen u korist Sansa 32:31.

Do poluvremena, usledila je serija poena Denvera, koji je zaigrao kao transu. Džamal Marej je odlično proigravo svoje saigrače, a i sam je doprinosio poenima, dok je Jokić nastavio da rešeta koš rivala i do poluvremena upisao učinak od 13 poena, 14 skokova i dve asistencije. Posebno se izdvojio momenat u kojem je Jokić zakucao posle asistencije Mareja.

U nastavku, Sansi su zaigrali bolje, a trener Denvera Majk Meloun odmah traži tajm-aut. Od tog momenta, domaći tim počinje da rešeta trojkama koš rivala, tako iz napada u napad, Gordon pogađa svoju treću trojku, nadovezuje se Marej sa još dve, a prvu trojku upisuje i Jokić.

Koliko je Denver bio šuterski raspoloženi vidi se i po tome što je imao 13 ubačenih trojki naspram 3, koliko su ubacili Sansi, na 4 minuta do kraja treće četvrtine.

Svoju šansu Finiks je tražio u raspoloženom Durentu, kao i Krisu Polu i Ajtonu koji su na sve načine uspevali da pronađu put do koša, pa je samo to razlog što je pred poslednju četvrtinu prednost Denvera iznosila „samo“ +13, 94:81.

Ipak, to je bilo sve od gostiju pošto su Jokić i Marej „dodali gas“ i u samo nekoliko minuta ponovo povećali prednost pa je na 4 minuta do kraja domaći tim vodio 120:100. Trener gostiju, Monti Vilijams je u ovim momentima povukao glavne igrače, Bukera, Durenta, Ejton i Pola sa terena i priznao porz. Do kraja, Denver je rutinski završio posao i poveo sa 1:0 u seriji.

Nov meč Denver igr u Bal Areni između ponedeljka i utorka.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!