Zvezdi izmakla senzacija u Madridu

Košarkaši Crvene zvezdu u 32. kolu Evrolige poraženi su od Reala u Madridu rezultatom 101:94 iako su u većem delu utakmice imali prednost.

Crveno-beli su u trećoj deonici imali maksimalnih 16 poena prednosti, ali oslabljeni nisu uspeli da izdrže nalet „Kraljevskog kluba“ koji je u finišu duela došao do 26. trijumfa u sezoni.

Madriđani su još ranije obezbedili prvo mesto pred plej-of, dok je Zvezda sa skorom 11-21 na 16. poziciji, ali u „Vizink centru“ ostavila je sjajan utisak iako je bila značajno oslabljena.

Zvezda je u više navrata u prvom poluvremenu imala pet poena prednosti, a nije gubila glavu ni kada je Real predvođen raspoloženim Džananom Musom u prvom i Marijom Hezonjom u drugom periodu uspevao da mini serijama preokrene, maksimalno na plus sedam (20:13).

Oslabljeni i rasterećeni crveno-beli su se nadigravali sa braniocem titule i bili su više nego ravnopravan rival. Blistao je Nemanja Nedović, koji je u prvom poluvremenu upisao 18 poena, a koliko su gosti bili fokusirani potvrđuje i podatak da su, iako bez klasičnog plejmejkera u sastavu, imali samo tri izgubljene lopte u prvih 20 minuta, a Kraljevski klub čak 11, što je na potencirao i trener domaćih Čus Mateo.

Thiago Mora/Euroleague Basketball via Getty Images

Gosti su maksimalnih 16 poena prednosti imali posle poena Dejana Davidovca u kontri za neverovatnih 70:54 na nešto više od tri i po minuta pre kraja treće deonice i u tom trenutku činilo se da je Real na nolenima.

Ipak, šampion Evrope se po ko zna koji put podigao sa poda, zaigrao mnogo bolje pre svega u odbrani i ekspresno je uspeo da se vrati u utakmicu. Madriđani su napravili seriju 13:0 i na minut i po pre kraja treće četvrtine na semaforu je pisalo 70:67 za tim sa Kalemegdana, a nešto kasnije domaći su došli i do pola koša minusa (72:73).

Zvezda je odlično počela i poslednju deonicu i posle trojke Nedovića i mini serije Džoela Bolomboja (četiri poena) u 32. minutu se „odlepila“ na 82:75.

Uspelavali su gosti da odboju svaki nalet ekipe Ćusa Matea, a posle trojke Adama Hange od tablu na 2:10 minuta pre kraja imali su četiri poena prednosti i činilo se da je senzacija na pomolu… Ipak, Mario Hezonja je odmah uzvratio trojkom, a to je bio uvod u seriju Madriđana 8:0 za 97:93 i povratka za crveno-bele više nije bilo.