Zvezda posle 52 dana pobedila u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od šest poraza i u 31. kolu Evrolige pobedili su Virtus iz Bolonje rezultatom 94:79.

Crveno-beli su prethodno u elitnom takmičenju slavili još 30. januara protiv Valensije u Beogradu sa 82:64, a večeras u „Štark areni“ upisali su 11. trijumf u sezoni. Virtus je zabeležio peti poraz u poslednjih šest mečeva i izvesno je da će sa učinkom 17-14 morati u plej-in, a videćemo sa koje pozicije.

Crvena zvezda je u meč ušla rasterećena borbe za doigravanje, ali željna da protiv najprijatnijeg iznenađenja takmičenja pokaže koliko može iako u sastavu nisu bili Branko Lazić, Nikola Topić, Jago i Trej Tompkins.

Publika u dvorani, njih tek nešto oko 8.000, nije moglo da uživa u vrhunskoj košarci, ali daleko od toga da se i jedni i drugi nisu trudili. Grešaka je bilo na obe strane, a koliko je meč bio iznednačen potvrđuje i podatak da je Virtus na startu i u uvodnom delu drugog perioda imao pet poena viška, dok je ekipa Janisa Sferopulosa do najvećih plus šest došla u poslednjih desetak sekundi prvog poluvremena.

Najpre je Majk Tobi pogodio trojku, a potom i Miloš Teodosić nakon što je ukrao loptu rivalima. Posle 20 minuta na semaforu je pisalo: Crvena zvezda – Virtus 48:42 uz čak devetoricu strelaca u timu sa Kalemegdana.

SofaScore

Američki Slovenac Tobi je imao sedam, Džoel Bolomboj, Luka Mitrović i Nemanja Nedović po šest, Dejan Davidovac, Rokas Gedraitis, Dalibor Ilić i Teodosić po pet, a Stefan Lazarević tri. Neverovatan je podatak da je Teodosić dodao i četiri asistencije za ukupno pet i po minuta na terenu. Kod gostiju Tornike Šengelija je bio odličan sa 13 poena i po 3 skoka i asistencije.

Crveno-beli su odlično odigrali veći deo trećeg perioda predvođeni fenomenalnim Nedovićem, koji je u tom delu meča postigao 16 poena i sa ukupno 22 bio ubedljivo najefikasniji igrač srpskog tima. Zvezda je u 23. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti (56:46), ali je Virtus serijom 11:2 vrlo brzo uspeo da se vrati i izjednači – 61:61 na nešto manje od tri minuta pre kraja treće četvrtine.

Ipak, ni odličan period igre gostiju nije obeshrabrilo Zvezdine igrače koji su odgovorili istom merom i serijom 11:0 došli do 72:61 na 64 sekunde pre kraja treće deonice.

Ekipa Janisa Sferopulosa je u poslednjoj deonici sigurno održavala prednost, a gosti su zapretili jedino posle trojke Belinelija koji je u 37. minutu smanjio prednost srpskog tima na 84:78.

Ipak, crveno-beli su meč finiširali serijom 10:0 za najvećih 94:78 uz ovacije Teodosiću i Nedoviću.

Zvezdu, koja je imala čak 30 asistencija, predvodio je Nedović sa 25 poena (6/7 za dva, 3/5 za tri), 3 skoka i 7 asistencija za 24 minuta, Bolomboj je dodao 15, Davidovac i Teodosić (2/3 za tri, 3sk, 9as) po 11, a Mitrović 10. U poraženom sastavu istakli su se Šengelija sa 25 poena (7/13 za dva, 2/6 za tri), 4 skoka i 5 asistencija, Lundberg je zabeležio 15, a Belineli 14 (3/11 za tri). Ognjen Dobrić je za 11 minuta upisao 2 poena (1/1 za dva, 0/2 za tri) uz skok.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!