Zatvorene tri NIS-ove pumpe na Kosovu i Metohiji

Službenici agencije za privatizaciju zatvorili su tri pumpe „Naftne industrije Srbije“ u severnom delu Kosovske Mitrovice i Zubinom Potoku, jer navodno nisu poslovale sa licencom nadležnog ministarstva.

Službenici agencije, poreske administracije i centralne inspekcije utvrdili su da tri benzinske pumpe „nisu opremljene licencom ministarstva industrije, preduzetništva i trgovine, a da dve od njih nisu ni oporezovane“.

Tvrde da je prekršen ugovor o zakupu sa agencijom i zakon o trgovini naftnim proizvodima i obnovljivim gorivima, čime se, navodno, „ugrožava bezbednost potrošača i životne sredine“.

Nakon današnjeg terenskog obilaska inspektori su obustavili rad pumpi, a potom je agencija raskinula ugovore o zakupu.

Oko tih objekata postavljene su žute trake, a službenicima agencije i ministarstva su asistirali pripadnici policije.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!

Radno vreme objekata je od 06 do 18

Očekujemo Vas!