Vučić: Moraćemo da obezbedimo energetsku sigurnost zemlje

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je  da Srbija u narednom periodu mora mnogo više da brine o svojim ljudima, ali i da presabere svoje snage i obezbedi energetsku sigurnost zemlje.

„Za predstojeću zimu gas je već otišao na 420, sa 300. Dakle, pogledajte koliki je to skok. Struja skače, govorimo u svetu i na berzama, dakle upravo i zbog cene gasa. Amerikanci do novembra neće sigurno izvoziti njihov tečni gas, to će stvarati probleme na energetskom tržištu”, rekao je Vučić RTS-u.

On je naveo da Srbija sada ima 544 miliona kubnih metara gasa, od čega 381 u Banatskom dvoru, a 163 u mađarskim skladištima.

„Nisam zadovoljan, moraćemo da povećamo naše rezerve gasa i da krenemo u pregovore sa našim partnerima i mađarskim prijateljima. Mi moramo da razgovaramo i sa Rusima i sa Azerbejdžanom i da to uradimo što pre”, poručio je Vučić, prenosi Tanjug.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!

Radno vreme objekata je od 06 do 18

Očekujemo Vas!