Poraz rukometašica Srbije na startu Evropskog prvenstva

Rukometašice Srbije poražene su u prvom kolu Evropskog prvenstva od Švedske sa 27:21 (14:9).

Švedska je odlično „otvorila“ utakmicu, povevši veoma brzo sa 7:3. Srbija je imala odgovor na sjajnu igru Skandinavki, usledila je serija izabranica Uroša Bregara i „Orlice“ su došle na samo gol zaostatka – 9:8.

Ipak, u tim momentima su usledile greške i protivnice su na poluvremenu vodile sa 14:9.

U drugom poluvremenu Šveđanke su brzo povele sa 20:10 i činilo se da će to biti „jednosmerna ulica“.

Međutim „Orlice“ su se vratile u igru serijom sjajnih odbrana Kristine Graovac i u jednom trenutku su stigle na „minus četiri“ (19:23), ali su Šveđanke u poslednjih osam minuta napravile novu seriju i stigle do prve pobede na prvenstvu.

U dresu Švedske najbolje su bile Natali Hagman sa devet, te Lin Blom i Elin Hanson sa po pet golova. Kod Srbije se istakla Kristina Graovac sa 17 odbrana, a Aleksandra Stamenić je postigla šest, Jovana Kovačević četiri i Katarina Bojičić tri gola.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!