Opet Jokićev tripl-dabl, Denver pobedio Bogdanovu Atlantu

Nikola Jokić je ostvario 18. tripl-dabl u sezoni, a Denver je zadržao stoprocentni učinak kada se radi o pobedama kada najbolji igrač NBA lige ima takav učinak. Dobio je Denver ekipu Atlante 128:108.

Nikola je imao 14 poena, 18 skokova i deset asistencija za nešto više od 30 minuta na parketu. Glavna zvezda tima ipak je bio Džamal Marej koji je bio nezaustavljiv i to sa 41 poenom. Takođe je i Majkl Porter bio odličan jer je ubacio 23 poena. Nagetsi imaju skor 19-1 u 20 utakmica na domaćem parketu, a ovim trijumfom se najbolji tim Zapada izjednačio sa Seltiksima koji vode na Istoku sa skorom 37-16.

Inače utakmica je zaista bila nezanimljiva u smislu kretanja rezultata. Nagetsi su dominirali u svakom aspektu, u drugoj četvrtini su napravili razliku koju nisu do kraja ispuštali. U jednom trenutku je Atlanta prišla na dva poseda zaostatka, ali su Nagetsi sa Marejem izgledali nedodoriljivo, napravili su seriju 15-2 i tu je meču bio kraj.

Bez Trea Janga koji je bio bolestan možda Hoksi i nisu mogli bolje. Dedžonte Marej je imao 28 poena, dok je Bogdan Bogdanović sa klupe imao osam uz šut iz igre 4/10.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!