Nikola nadmudrio Nikolu usred Denvera

Košarkaš Denver Nagetsa pretrpeli su pomalo iznenađujuć poraz na svom terenu od Čikago Bulsa – 117:96 u NBA ligi, gde je Nikola Vučević uspeo da nadmudri Nikolu Jokića.

Jasan je bio plan Čikago Bulsa – bitno je samo zaustaviti Nikolu Jokića u ekipi Denvera, svesni su bili igrači iz „grada vetrova“ odake vreba prava opasnost i to su uspeli da urade.

Jokić je tek po drugi put u sezoni ostalo na ispod 50 odsto šuta iz igre, što je i dovoljan pokazatelj kako Denveru ide, kada njemu ne ide.

Srpski centar je meč završio sa 18 poena, najefikasniji je bio u svom timu, a uz to je dodao i 12 skokova i osam asistencija, što je bilo previše malo u ovom slučaju za nešto više.

Prvo poluvreme ove utakmice je bilo poprilično izjednačeno, Čikago je zaostajao jedan poen i ništa nije slutilo da će Bulsi napraviti ogromnu prednost u drugom.

Već u trećoj deonici, Bulsi su otišli na dvocifrenu prednost, bilo je 87:76 pred poslednjih 12 minuta, kada se moglo i naslutiti u kom smeru odlazi utakmica.

Čikago potom dodaje gas i u četvrtoj četvrtini, uspeva i ovu deonicu da dobije sa 10 poena i beleži svoju 30. pobedu u NBA ligi ove sezone.

Najefikasniji u dresu Čikaga bio je Zek Lavin sa 29 poena, dok je 25 poena i 15 skokova dodao Nikola Vučević. Kod Denvera je pored Jokića solidan bio Eron Gordon sa 17 poena i devet skokova.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!