Košarkaši Srbije ubedljivo pobedili Finsku

Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Finsku rezultatom 77:61 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Prvo poluvreme je pred oko sedam hiljada bučnih navijača Srbije u dvorani „Aleksandar Nikolić“ proteklo u čestim promenama u vođstvu.

Na poluvremenu je Srbija vodila 36:34, ali je pala u igri na startu treće četvrtine.

Finska je serijom 14:3 početkom treće deonice povela sa maksimalnih plus devet (48:39). Srbija se vratila u meč serijom 9:0. U poslednjih 10 minuta ušlo se vođstvom izabranika Svetislava Pešića – 58:51. Sedam minuta pre kraja Srbija je vodila 67:51 i tad je bilo jasno da će upisati pobedu.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je kapiten Luka Mitrović sa 19 poena, pratio ga je Aleksa Avramović sa 18, Filip Petrušev je imao osam poena i šest skokova.

Finsku je predvodio Mikael Jantunen sa 11 poena, a po 10 su dali Edon Makshuni i Elijas Valtonen.

U drugom meču grupe G Danska je kao domaćin pobedila Finsku rezultatom 75:69. U ponedeljak igraju Gruzija – Srbija i Finska – Danska, prenosi Tanjug.

Finska kao domaćin ima obezbeđeno učešće na Evropskom prvenstvu, a uz nju će dalje i dve najbolje plasirane selekcije.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!