Srpskoj atletičarki Adriani Vilagoš dodeljena je srebrna medalja dan nakon velikog uspeha na Evropskom prvenstvu u Rimu.
Vilagoš se hicem 64,42 u trećoj seriji domogla srebrne medalje i ujedno novog državnog rekorda, oborivši prethodni u vlasništvu Tatjane Mirković (Jelače)
Ovo je novo evropsko srebro za Vilagoš, pošto je ponovila uspeh iz Minhena 2022. godine.
Medalju joj je oko vrata okačio generalni sekretar i direktor Srpskog atletskog saveza Slobodan Branković.
Najbolja je bila Austrijanka Viktorija Hadson, koja je osvojila zlato sa rezultatom 64,62 metra.
Sem Vilagoš, srebrom se okitila i Angelina Topić u skoku uvis.

