Jokić ostvario 90. tripl-dabl u pobedi Denvera nad Minesotom

Košarkaši Denvera pobedili su rano jutros na svom terenu ekipu Minesote sa 122:118, i tako došli do osmog vezanog trijumfa u NBA ligi

Minesota je veći deo drugog poluvremena provela u vođstvu, da bi domaći tim do pobede došao koševima Džamala Mareja i Arona Gordona u poslednjem minutu.
Najbolji učinak u ekipi Denvera imao je srpski centar Nikola Jokić koji je zabeležio 90. tripl-dabl u karijeri. On je u pobedi svog tima upisao 31 poen, 13 asistencija i 11 skokova.

Jokić je takođe postavio novi rekord u ekipi Denvera sa 3.686 asistencija posle 568 odigranih utakmica. Prethodni rekord držao je Aleks Ingliš sa 3.679 dodavanja na ukupno 837 utakmica.

U pobedi Denvera Marej je postigao 28 poena, a Brus Braun je dodao 16, uz pet skokova i četiri asistencije.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Džejden Mekdanijels sa 18 poena, dok je poen manje upisao Naz Rid.

Denver je na prvom mestu Zapadne konferencije sa 32 pobede i 13 poraza, a Minesota zauzima 10. mesto sa 22 pobede i 24 poraza.

Atlanta je na gostovanju savladala Dalas sa 130:122, i došla do četvrte uzastopne pobede.

Tim iz Džordžije je do pobede vodio Dedžonte Marej sa 30 poena i sedam skokova, Džon Kolins je postigao 19 poena, dok je dabl-dabl učinak zabeležio Tre Jang sa 18 poena i 12 asistencija.

Srpski igrač Bogdan Bogdanović je u pobedničkoj ekipi postigao 12 poena, uz pet asistencija i tri skoka.

Luka Dončić je za domaći tim upisao 30 poena (19 u prvoj četvrtini), uz osam asistencija, Kristijan Vud je dodao 22 poena, uz devet uhvaćenih lopti, a Spenser Dinvidi je zabeležio 20 poena i sedam asistencija.

Dalas je na petom mestu Zapada sa skorom 24/22, dok je Atlanta osma na tabeli Istočne konferencije sa 23 pobede i 22 poraza.

Memfis je na svom terenu savladao Klivlend sa 115:114, a ključni poen za 11. vezanu pobedu postigao je Stiven Adams 16,6 sekundi pre kraja.

Pobede na domaćem terenu ostvarile su i ekipe Oklahome i Jute. Juta je bila bolja Los Anđeles klipersa sa 126:103, dok je Oklahoma nanela peti uzastopni poraz Indijani sa 126:106.

Vašington je na gostovanju pobedio Njujork Nikse sa 116:105, dok je Šarlot u Hjustonu bio bolji od istoimene ekipe sa 122:117. Timu iz Teksasa to je 12. vezani poraz.

Majami je na gostovanju bio bolji od Nju Orleansa sa 124:98, a petu uzastopnu pobedu ostvario je Sakramento koji je u Los Anđelesu savladao Lejkerse sa 116:111.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!