Partizan pred Piksijem obezbedio borbu za Ligu šampiona, a Radničkom 1923 plasman u Evropu

Fudbaleri Partizana slavili su 1:0 na gostovanju kod Čukaričkog u šestom kolu plej-ofa Superlige Srbije. U istom terminu je Mladost na domaćem terenu u Lučanima pobedila TSC 2:0.

Dva glavna konkurenta za drugo mesto Superlige Srbije Partizan i TSC igrali su svoje duele istovremeno sa različitim ishodima.

Partizan je slavio 1:0 na Banovom brdu protiv Čukaričkog.

Stadion na Brdu je poslednjih godina bio mesto na kom su crno-beli redovno gubili bodove. Ovoga puta to nije bio slučaj.

Domaćini su pretili na startu meča, ali nisu uspeli da savladaju Aleksandra Jovanovića. Usledio je dug period „mrtve igre“ bez ozbiljnijih prilika i pretnji.

Pravo niotkuda se iskreirala pogodna pozicija sa Ksandera Severinu i pogodak u 55. minutu.

Najzobiljnija šansa Čukaričkog na meču desila se u 69. minutu, kad je posle prekida sa leve strane lopta legla na nogu Dociću na šest metara od gola. Bojan Kovačević je spasio mrežu gostiju intervencijom na gol-crti.

Poslednji važni momenat desio se u petom minutu sudijske nadoknade pošto je igrač Čukaričkog Marko Docić kao poslednji igrač odbrane načinio faul za direktan crveni karton.

Meč je gledao selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.

Dragan Stojković Piksi na meču Čukarički-Partizan

Porazom TSC-a u Lučanima, Partizan je sa pet bodova prednosti osigurao drugo mesto i učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Razlog da slave imaju i članovi kluba Radnički 1923 iz Kragujevca, jer su porazom Čuke obezbedili antologijski plasman u Evropu. Sa četvrtog mesta će učestovati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Upravo će Partizan i Radnički 1923 igrati duel u poslednjem kolu plej-ofa u Humskoj. Čukarički gostuje kod Crvene zvezde.

Neslavno izdanje TSC-a u Lučanima

Gosti iz Bačke Topole dugo su putovali do Lučane i povratak nazad biće još duži zbog poraza. Prvi gol je pao već u 14. minutu preko Marka Veličkovića. Vođstvo je duplirao  Aleksandar Varjačić u 54. minutu na asistenciju Žarka Udovičića.

TSC je ostao na 72 boda i samim tim bez prilike da ugrozi Partizan na drugoj poziciji na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Mladost slavi i prekid niza od četiri poraza, nalaze se na sedmom mestu sa 46 bodova.

TSC zatvara sezonu protiv Napretka, dok Mladost gostuje kod Vojvodine u Novom Sadu.