Partizan imao +10, opet izgubio u drami na gostovanju u EL

Košarkaši Partizana poraženi su u petak u Istanbulu na utakmici 10. kola Evrolige. Ekipu Željka Obradovića pobedio je Anadolu Efes rezultatom 100:94 u “Sinan Erdem domu”. Partizan je posle ovog meča na skoru 4-6, dok je ekipa Erdema Džana na 5-5.

Šampion ABA lige je u poslednjem kvartalu primio ogromna 34 poena.

Bila je to četvrta uzastopna utakmica na gostovanju u Evroligi koju Partizan gubi u dramatičnom finišu. Sličan slučaj mogli smo da vidimo i u Pireju protiv Olimpijakosa, u Vitoriji protiv Baskonije i u Minhenu protiv Bajerna.

Partizan na ovoj utakmici nije mogao da računa na Kevina Pantera, Aleksu Avramovića i Uroša Trifunovića, dok za Efes nisu igrali Tibor Plajs i Ilajdža Brajant.

Obradovićev tim je dobro otvorio meč u napadačkom smislu, ali je u odbrani u mnogo navrata dozvolio otvorene pozicije rivalu. Krajem druge četvrtine Efes dolazi do prednosti od deset poena, ali crno-beli do velikog odmora uspevaju da dosegnu -5.

U trećoj četvrtini Partizan je igrao veoma dobro – “Parni valjak” su predvodili Kaminski, Doužer i Naneli. Posle trojke Kaminskog uz zuvk sirene za kraj treće četvrtine, Partizan je imao velikih deset poena prednosti.

Ipak, izuzetno mlak start poslednjeg perioda ekspresno je u igru vratio Džanov sastav. Na kraju je Partizan i imao svoje šanse u finišu, ali je veliki broj izgubljenih lopti (ukupno 20!) koštao Obradovićev tim trijumfa.

Partizan su predvodili Amerikanci. Frenk Kaminski je ubacio 24 poena (10/13 iz igre), a imao je i 4 skoka, 3 asistencije i 5 izgubljenih lopti.

Dobro je odigrao i Pi-Džej Doužer (21 poen, 8/13 iz igre, 5 skokova, ali i 4 izgubljene lopte), kao i Džejms Naneli – 16 poena (4/6 iz igre, 8/9 slobodna bacanja) i 8 skokova. Po 9 poena za crno-bele dodali su Danilo Anđušić i Bruno Kaboklo.

Efes Partizan
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Što se pobednika tiče, najbolje je odigrao košarkaš za kojeg se prvobitno govorilo da neće ni nastupiti na meču usled povrede. Šejn Larkin, najplaćeniji igrač Evrolige, predstavljao je veliki problem Partizanu i na kraju utakmice imao 27 poena (8/12 iz igre, 7/7 penali), 3 skoka, 8 asistencija i 3 ukradene lopte.

Dvocifreni poenterski učinak imali su još i Darijus Tompson (18 poena), Ante Žižić (12), Vil Klajburn (12), Tajrik Džons (11) i Derek Vilis (10 poena).

Crno-bele posle gostovanja na Bosforu očekuje nešto duži period u kojem neće napuštati Beograd. U ponedeljak Partizan igra u “Štark areni” protiv čačanskog Borca u ABA ligi, a potom u Evroligi dočekuju Partizan. Zatim sledi gostovanje ekipi FMP u Železniku, pa utakmice protiv Monaka, Armanija i Studentskog centra kod kuće.

Što se Efesa tiče, za vikend igraju u turskom šampionatu protiv Manise, a potom u idućoj rundi Evrolige putuju u Beograd na gostovanje Crvenoj zvezdi.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!