Mančester siti pobedom protiv Čelsija započeo Premijer ligu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Čelsija na gostovanju rezultatom 2:0, a Brentford je nadigrao na svom terenu Kristal palas sa 2:1.

Mančester siti je četvorostruki uzastopni šampion najkvalitetnijeg nacionalnog fudbalskog takmičenja na svetu – Premijer lige. Pobedom nad Čelsijem je započeo novu sezonu.

Erling Holand postigao je prvi pogodak za Siti u 18. minutu posle dodavanja Bernarda Silva. Čelsi je u finišu prvog poluvremena stigao do izjednačenja, ali je gol Nikolasa Džeksona poništen posle VAR odluke zbog ofsajd pozicije fudbalera domaćih.

Konačan rezultat meča postavio je Mateo Kovačić u 84. minutu, a nakon gola hrvatski reprezentativac nije slavio iz poštovanja prema nekadašnjeg kluba.

U narednom kolu Siti će igrati protiv Ipsviča, a Čelsi će se sastati sa Vulverhemptonom.

Brentford pobedio Kristal palas

Fudbaleri Brentforda pobedili su na svom terenu Kristal palas 2:1 u utakmici prvog kola Premijer lige.

Brajan Mbeumo fudbaler Brentforda

Brentford je poveo u 29. minutu golom Brajana Mbemua, na dodavanje Joana Vise, a Kristal palas je izjednačio autogolom koji je Itan Pinok postigao u 56. minutu.

Pobedu domaćima doneo je Joan Visa u 76. minutu.

U drugom kolu Brentford će igrati na Enfildu protiv Liverpula, a Kristal palas će dočekati gradskog rivala Vest Hem.