Hrvatska pobedila Holandiju posle produžetaka i plasirala se u finale Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Lige nacija, pošto je večeras u Roterdamu savladala selekciju Holandije rezultatom 4:2 (0:1) u polufinalnom susretu.

Golove za Hrvatsku postigli su Andrej Kramarić iz penala u 53. minutu, Mario Pašalić u 73. minutu, Bruno Petković u 98. minutu i Luka Modrić u 115. minutu iz penala. Precizni za domaći tim bili su Donijel Malen u 34. minutu i Noa Lang u 96. minutu.

Tokom prvog poluvremena ni jedna ni druga ekipa nisu dominirale sa posedom lopte. Hrvatska je uglavom napadala po bokovima ali nije uspevala da dođe do gola protivnika. Holandija je za to vreme stvorila više opasnih napada ali je imala samo jedan udarac u okvir gola. Mats Vifer je u 34. minutu nakon polukontre svog tima uputio centaršut u šesnaesterac Hvatske, gde je loptu primio Donijel Malen i postigao gol.

Početkom drugog poluvremena fudbaleri Hrvatske su diktirali tempo igre preko poseda lopte. Kodi Gakpo je u 53. minutu srušio Luku Modrića i poklonio protivniku penal koji je realizovao Andrej Kramarić za 1:1. Nizali su se opasni napadi na obe strane terena do 73. minuta kada je mrežu zatresao Mario Pašalić za preokret Hrvatske. Holandija je u nastavku preuzela inicijativu ali nije uspevala da dođe do konkretne šanse. Kodi Gakpo je u 91. minutu imao priliku da postigne gol za izjednačenje ali je njegov šut prošao pored leve stative. Ipak Noa Lang je u 96. minutu nakon izvedenog kornera bio najbliži lopti koju je poslao po sredini gola za 2:2.

U produžecima Hrvatska je opet preuzela inicijativu i uspela da u 98. minutu dođe do novog gola, kada je sa velike udaljenosti Bruno Petković uputio precizan šut ka golu. Konačan rezultat postavio je Luka Modrić sa bele tačke u 115. minutu.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!