Bledo rođendansko izdanje Reala, kroz iglene uši do četvrtfinala Lige šampiona

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su četvrti uzastopni plasman u četvrfinale Lige šampiona. Remi sa Lajpcigom 1:1 bio je dovoljan timu Karla Ančelotija u revanš meču osmine finala da se domogne faze u kojoj će igrati osam najboljih timova u Evropi.

Real Madrid je na 122. rođendan uspeo da dođe do četvrtfinala Lige šampiona. 20. put u istoriji obezbedio je mesto među osam najboljih evropskih timova.

Strelci na utakmici bili su Vinisijus za Real u 65. minutu, nakon greške Lajpciga u napadu, usled čega je došlo do kontranapada u kome su sudelovali Toni Kros, Džud Belingem i u završnici pomenuti Brazilac.

Vođstvo ekipe Reala nije dugo trajalo, Vili Orban je odlično reagovao u protivničkom šesnaestercu i tri minuta kasnije posle centaršuta Davida Rauma poravnao je rezultat na „Santijago Bernabeu“.

Sveukupni utisak nakon meča je da je tim Lajpciga bio odličan, ali je nedostajala sreća da steknu povoljan rezultat. Igrači nemačke ekipe su tokom prvog poluvremena bili ravnopravan protivnik evropskom velikanu. Pored toga, u pojedinim elementima igre bili su bolji od domaćih. Efikasno su markirali Džuda Belingema i tranzicionu igru su veoma dobro sprovodili.

Real je ponajviše zahvaljujući rezultatu iz Nemačke 1:0 izborio plasman u narednu fazu takmičenja. U Madridu su se često čuli zvižduci s tribina stadiona. Negodovanje izazvano neubedljivom igrom se možda i odrazilo na igrače domaćih, jer delovalo je kao da se nisu dovoljno dobro snalazili u igri koju je Vinisijus morao da podstiče, jer su Toni Kros i Belingem borili da dobiju loptu blizu svog šesnaesterca.

Ipak, Lajpcig nije uspeo ništa da uradi iz igre po kojoj je prepoznatljiv – kontranapad, jer su Realovi defanzivci uvek bili ispred lopte i veoma blizu protivničkih igrača.

Otvorena i razigrana fudbalska predstava u Madridu u okviru osmine finala je završena remijem, ali je Real uz svo zalaganje Lajpciga ipak bio bolji tim.

U drugoj utakmici večeri Mančester siti je savladao Kopenhagen 3:1, tim iz Engleske sa ukupnih 6:2 ide u narednu rundu.

Pored Reala i Sitija, plasman u četvrtfinale ranije su obezbedili Bajern Minhen i Pari Sen Žermen.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!