Za uklanjanje divljih deponija Niš, Pirot i Leskovac od Ministarstva dobijaju po 5 miliona dinara

Od 44 gradova i opština u Srbiji kojima će Ministarstvo zaštite životne sredine dati novac kojim će uklanjati divlje deponije i raditi na prevenciji nelegalnog odlaganja otpada, 11 lokalnih samouprava je sa juga zemlje. Među njima će najviše novca dobiti Niš, Pirot i Leskovac, po 5 miliona dinara, potom sledi Medveđa sa 2,2 miliona, a po 2 miliona dinara dobiće Merošina i Bosilegrad.

Kako saopštavaju iz Ministarstva, na javni konkurs za dodelu sredstava za sufinansiranje realizacije projekata prevencije nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje u 2025. godini, prijavilo se 88 projekata, a prihvaćeno je njih 44 na koje će biti izdvojeno ukupno 120 miliona dinara.

Grad Niš dobiće za projekat „Čistiji Niš- uklanjanje divljih deponija“ 5 miliona dinara, a isti iznos odobren je i Leskovcu i Pirotu.

Medveđa će dobiti 2,2 miliona, Bosilegrad i Merošina po 2 miliona, a Vranje 1,5 miliona dinara. Opštini Blace je za projekat odobreno 1,3 miliona dinara, Bojniku 1,2 miliona, Vlasotincu 900 hiljada dinara, a Dimitrovgrad će dobiti nešto više od 800 hiljada dinara.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!

Radno vreme objekata je od 06 do 18

Očekujemo Vas!