Rukometaši Srbije ubedljivom pobedom startovali na Svetskom prvenstvu

Rukometaši Srbije pobedili su sinoć selekciju Alžira 36:27 (16:13) u utakmici prvog kola grupe E Svetskog prvenstva u rukometu u Poljskoj i Švedskoj.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Mijajlo Marsenić sa devet, Petar Đorđić sa osam i Vukašin Vorkapić sa četiri gola.

U reprezentaciji Alžira istakli su se Reda Arib sa pet, Abdi Ajub sa četiri i Benhalima Nori Selim takođe sa četiri postignuta gola.

Srbija je bolje otvorila meč i došla do prednosti golovima Đorđića i Ilića, dok je Cupara odbranom sedmerca obezbedio Srbiji napad za 4:1. Do 13. minuta utakmice ekipa Alžira je uspela da izjednači na 7:7 ali je potom Srbija zaigrala ozbiljnije u odbrani i postepeno vratila prednost od tri gola.

U istom ritmu su rukometaši Srbije nastavili u drugom poluvremenu, posle gola Vorkapića u 38. minutu Srbija je imala pet golova prednosti 22:17. Golovima Đorđića Srbija je otišla na devet golova prednosti i tada je bilo jasno ko je pobednik ovog meča, preneo je Tanjug.

U prvom meču grupe E Nemačka je pobedila reprezentaciju Katara 31:27 (18:13).

Rukometaši Srbije u nedelju igraju protiv Nemačke, dok će ekipa Alžira igrati sa Katarom u narednom kolu grupe E.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!