Odluka o Fajnal foru ipak u Madridu: Partizan ispustio i drugu meč loptu protiv Reala

Košarkaši Reala pobedili su rezultatom 85:78 u četvrtoj utakmici plej of serije Evrolige.

Odlučujuća, peta, utakmica se igra naredne nedelje u „Vizing centru“ u Madridu i ko bude bio u njoj bolji obezbediće mesto na fajnal foru.

Utakmica košarkaša Partizana i Real Madrida u Evroligi počela je minutom ćutanja u znak sećanja na stradale u oružanom napadu u osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u Beogradu. Pred početak četvrte utakmice četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, umesto himne, navijači su u tišini podigli šalove i cveće koje su potom bacili na teren, a košarkaši Danilo Anđušić i Najdžel Vilijams-Gos su se kratkim porukama obratili navijačima u ime svojih timova. Igrači Partizana I Reala izašli su na teren u crnim majicama na kojima je pisalo ime škole. Tim crno-belih, kao i trener Željko Obradović dočekani su aplauzom prilikom izlaska na teren, ekipa Reala žvizucima, ali nije bilo uobičajene pesme i skandiranja. Košarkaši Partizana su nastupali u crnim dresovima, a na grudima je bilo ispisano ime osnovne škole „Vladislav Ribnikar“. Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće.

Videlo se od samog starta i po atmosferi u dvorani, ali i po licima košarkaša crno-belih, da ih očekuje teška noć u kojoj misli nisu okrenute samo ka parketu beogradske dvorane.

Utakmicu su gosti otvorili serijom 7:2, a onda je Trifunović je na isteku napada ubacio trojku za minus tri 10:7, međutim zahvaljujući trojkama Adama Hange i penalima Edija Tavaresa Madriđani odlaze na dvocifrenu prednost.

Na kraju prve četvrtine pogodio je težak šut uz zvuk sirene Janis Papapetru za minus 12 – 27:15.

Dante Egzum je otvorio drugu deonicu sa prodorom i poenima uz faul, a bio je precizan i sa penala. Uopšteno govoreći, crno-beli su značajno angažovanije zaigrali u tom delu utakmice, a u jednom trenutku su nakon pogođenih slobodnih bacanja Matijasa Lesora je prišli na samo dva poena zaostatka 32:34.

Trojkom Danila Anđušića smo videli izjednačenje – 42:42, a na drugoj strani je sviran faul na Ljulju za tri poena. On daje sva tri, a na drugoj strani Anđušić pogađa trojku – zakasnio je delić sekunde, pa Real na poluvremenu vodi 45:42.

Navijači Partizana nisu navijali u prvom poluvremenu meča sa Realom, a u nastavku smo ipak videli prepoznatljivu atmosferu u Areni.

U trećoj četvrtini Partizan nije loše igrao, ali je imao velikih problema u napadu sa zonskom odbranom Reala.

Preokrenuo je Partizan poenima Anđušića za 51:49, ali obrnuti scenario u odnosu na treći meč nije se nastavio. Imao je Partizan raspoložene Ledeja i Papapetrua, ali je na drugoj strani Rodrigez ubacio neke važne šuteve i Real je većinu vremena vodio.

Usledio je neobičan finiš. Imao je Real plus šest i napad na minut i po do kraja, ali tada na scenu stupa Madar. Krade loptu Vilijams Gosu i polaže za -4, a zatim opet pod košem seče loptu posle pasa Vilijams Gosa, a ona na volšeban način završava u košu – 80:78 za Real na 1:19 do kraja.

Neverovatna gužva pod košem crno-belih u narednom napadu, mogla je lopta da ode i na jednu i na drugu stranu, a na kraju se završilo sa dva plus jedan Tavaresa za 83:78 za Real na 54 sekunde do kraja.

Imao je Partizan dve solidne pozicije u šutu za tri u narednom napadu, promašili su Ledej i Naneli, a koš Muse na drugoj strani definitivno je rešio pitanje pobednika.

Naredna i poslednja utakmica u ovoj seriji na programu je 10. maja u Madridu.

Prava Pekara počinje sa radom u Smederevu!